VARİS TEDAVİSİ

VARİS TEDAVİSİ

Kliniğimizde Ameliyatsız, Dikişsiz, Kılcal, Orta ve Büyük boy VARİS TEDAVİSİ modern yöntemlerle başarılı olarak yapılmaktadır.

Boyutu, tipi ve yaygınlığına göre modern ve çağdaş bilimsel yöntemlerle varis tedavisi kliniğimizde başarılı olarak yapılmaktadır.

Varis tedavisinde  amaç, olası komplikasyonları önlemek, şikayetleri gidermek ve kötü görünümün düzeltilmesidir.

Varislerden kaynaklanan bacak ağrısı, damarlarda oluşan kan pıhtısı, cilt bozukluğu, ayak bileklerinde morarma söz konusu ise en uygun varis tedavi yöntemi olarak ameliyatsız yöntem önerilecektir.

Belirtileri çok az ve fazla rahatsızlık vermiyor ise, varislerden kaynaklanan akut veya ileriki yaşamda hayat kısıtlılığına yol açan komplikasyonların önlenmesi için tecrübeli Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanının önerilerini alınız.

Varislerden kaynaklanan ağrı, sızlama ya da benzer şikayetler söz konusu değilse bile, olası komplikasyonların önlenmesi ve kötü görünümden dolayı konunun uzmanı tecrübeli Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı tarafından tedavisi düzenlenmelidir.

Cerrahi yöntemlerle varis tedavisindeki amaç sorunlu damarın tahrip edilmesidir. Damarların yok edilmesi herhangi bir soruna neden olmaz.  Kan başka damarlardan akışına devam eder.

Kozmetik ve/veya tedavi amaçlı varis tedavisi;  lazer, radyofrekans, damar içine köpüklü veya köpüksüz madde enjeksiyonu ile yapılabilmektedir.

Venöz yetmezlik kirli kanın bacaklarda birikmesine yol açarak hem varisleri oluşturur hem de ağrı, yanma, kramp, şişme ve kaşınma gibi şikayetlere yol açar. Bu şikayetlerin giderilebilmesi ve varislerin de kalıcı olarak yok edilebilmesi için, önce venöz yetmezlik tedavi edilmelidir.